Łowicki

Nie wolno nam się uśpić

Pierwszego dnia peregrynacji, która rozpoczęła się w Żyrardowie uroczystej Eucharystii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, który na zakończenie Mszy św. złożył wiernym i duszpasterzom wzruszające życzenia.

– Rozpoczęcie peregrynacji, w waszej diecezji jest sprawą całego Kościoła w Polsce – mówił kardynał.  Zapewniam was o naszej duchowej łączności przez te wszystkie poszczególne dni roku, kiedy w waszych parafiach będzie odbywała się peregrynacja. Zapewnienie to wypowiadam w imieniu swoim i tu obecnych prawie wszystkich biskupów z diecezji z Polski. Życzymy wam wszyscy, aby ta peregrynacja, to nawiedzenie, które staje się dla was Kaną Galilejską na kolejne kilkaset dni, było bardzo obfite w owoce duchowe, w parafiach, w diecezji w rodzinach, wszędzie tam, gdzie żyje Kościół.

Kardynał przyznał także, że nie raz w Warszawie słyszy o ziemi łowickiej, która kiedyś należała do diecezji warszawskiej, jako o ziemi znanej w przeszłości z mocnych wielodzietnych, religijnych rodzin i ziemi licznych, dobrych powołań kapłańskich i zakonnych.  – Widzę to w średnim i starszym pokolenia kapłanów do dziś. Chciałbym Wam życzyć by przez tę peregrynację i w tej peregrynacji, do tych podstawowych dwóch wartości, które wspominam ciągle powracać i odbudowywać tę troskę o rodziny i o powołania kapłańskie, bo zawsze jest to troska o młodość Kościoła. I do tej młodości Kościoła jak nam to przypomniał niedawno papież Franciszek trzeba dołączyć troskę o młodzież. Mamy powody do radości i satysfakcji, ponieważ wokół papieża przez te dni krakowskie, a przedtem w diecezjach, zgromadziło się bardzo dużo młodzieży świata w tym także młodzieży polskiej. Nie wolno jednak nam się uśpić i uspokoić. Ciągle jak mówił papież musimy ją podrywać i podnosić z tej kanapy wygodnej współczesności. Ciągle musimy iść do niej w wychowaniu w katechezie i mówić tak, by zechciała wrócić, przyjść do Chrystusa i z Nim i na Nim budować swoje życie.

– Życzę Wam, aby to nawiedzenie było czasem błogosławionym. Czasem ewangelizacji, czasem budzenia apostołów- uczniów po to by stali się ewangelizatorami wszystkich. I aby ta peregrynacja i nawiedzenie nieustannie przypominało wszystkim to, czego chce od nas Jezus Chrystus, jak to uczyniła w Kanie Galilejskiej Matka Najświętsza. Niech tak będzie również w tej waszej Kanie Galilejskiej i w nawiedzeniu – mówił kard. Nycz.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Więcej informacji

Reklama