Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmarł ks. kan. Paweł Jurek

W poniedziałek 12 grudnia po nagrodę do Boga odszedł ks. Paweł Jurek, długoletni proboszcz parafii w Żelechlinku.

Ks. Paweł Jurek urodził się 2 maja 1950 r. w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 2 września 1979 r. w Łodzi z rąk bp. Józefa Rozwadowskiego. Podczas 37 lat kapłaństwa ks. Jurek pracował jako wikariusz w Bełchatowie, Poddębicach, Czarnocinie, Strykowie, Piotrkowie Trybunalskim (w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa) i Łodzi (w parafiach Matki Bożej Jasnogórskiej i Opatrzności Bożej).

Funkcję proboszcza sprawował w archikolegiacie w Tumie, w Regnowie i Strzegocinie. Ostatnią parafią proboszczowską była parafia św. Bartłomieja w Żelechlinku, w której posługę rozpoczął w 2007 roku. Śp ks. Jurek był kanonikiem honorowym Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej.

Pierwsza Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku w środę 14 grudnia o godz. 14. Druga - w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie (dekanat Tuszyn, archidiecezja łódzka) w czwartek 15 grudnia o godz. 11, po czym ciało zmarłego kapłana zostanie złożone do grobu rodzinnego na cmentarzu w Rzgowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma