GN 32/2018 Archiwum

Wtedy też było tak gorąco

– To byli wariaci. Młodzi ludzie, którzy mieli na tyle odwagi, żeby walczyć o Polskę. Rwali się na barykady w sumie bez broni, ale takiego ducha, jaki był w nich, nie widzę teraz w młodym pokoleniu, niestety – mówi Jerzy Wiśniewski, uczestnik bohaterskiego zrywu.

W Skierniewicach, Sochaczewie, Kutnie, Żyrardowie i wielu innych miejscowościach 1 sierpnia uczczono 74. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W godzinie W miasta rozbrzmiały dźwiękiem syren i klaksonów aut, a ruch ustał na chwilę, ponieważ oddawano hołd poległym.

Jakby miesiąc temu

W Żyrardowie uroczystości rozpoczęły się na skwerze przy pomniku Powstańców, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i 1 Maja. Chwilę przed 17.00 przemaszerowali tędy żyrardowscy kibice Legii Warszawa, trzymając transparent z napisem: „Pamiętamy”, flagi Polski i skandując: „Cześć i chwała bohaterom!”.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma