Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świadectwa katechetów po dniu skupienia

Raz w roku katecheci diecezji łowickiej uczestniczą w dniu skupienia. W tym roku spotkanie odbyło się w Niepokalanowie - Lasku, a katecheci podzielili się z nami świadectwem spotkania z Bogiem i wspólnotą.

W ramach doskonalenia zawodowego i formacji duchowej katecheci posługujący w diecezji łowickiej odbywają szereg spotkań. Jednym z nich jest dzień skupienia. W tym roku pierwszy dzień skupienia odbył się w kwietniu w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu Korabce. Drugie spotkanie – w ośrodku rekolekcyjnym w Niepokalanowie – Lasku, a poprowadzili je: dr Iwona Zielonka – dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Płocku oraz ks. Kamil Goc – nauczyciel konsultant do spraw katechezy w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach.

Podczas spotkań prawie 60 katechetów uczestniczyło we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu i konferencjach. – Podczas prelekcji, jak i modlitwy skupiliśmy się na odnowieniu relacji z Bogiem, zwracając szczególną uwagę na sakrament chrztu św. Można powiedzieć, że na nowo zanurzyliśmy się w Jordanie – mówi Iwona Zielonka. – Przypominaliśmy sobie, że każdy z nas jest powołany do głoszenia Chrystusa, ale też na nowo staraliśmy się odkryć swoje powołanie. Najpierw do bycia chrześcijaninem, potem do bycia katechetą. Dzień skupienia był możliwością, by na nowo dać się pochwycić Panu Bogu. Odbudować i umocnić intymną, miłosną relację z Panem Bogiem. Niewątpliwie dla wielu katechetów było to doświadczenie nowej Pięćdziesiątnicy. Odnowienie relacji z Bogiem i ludźmi, tchnienie Ducha w codzienne życie, pracę, służbę – dodaje pani Iwona.

Dzień skupienia stał się inspiracją i motywacją do dalszej formacji. Katecheci wyrazili chęć do kolejnych spotkań, rekolekcji. Zrodziły się także nowe pomysły, m.in. rekolekcje dla nauczycieli. Przede wszystkim uczestnicy zobaczyli, że tworzą silną wspólnotę, która może się wspierać, pomagać sobie i odczytywać każdy etap ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa w swojej pracy.

Kilka osób podzieliło się z nami świadectwem spotkania.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama