Nowy numer 9/2021 Archiwum

Potrzebna krew!

Ks. Zdzisław Madzio, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Szczukach, potrzebuje krwi. Włączamy się w apel o jej zbiórkę.

Z prośbą o nagłośnienie akcji oddawania krwi dla kapłana zwrócił się do naszej redakcji ks. Adam J. Kwaśniak, pomysłodawca zbiórki, bliski kolega chorego, pozostający w stałym kontakcie z jego rodziną.

Przypomnijmy. Ksiądz proboszcz parafii św. Maksymiliana w Szczukach Zdzisław Madzio obecnie przebywa w szpitalu specjalistycznym w Łodzi. Jego stan jest poważny. Jak mówi ks. Kwaśniak, kapłan potrzebuje krwi. A tej, jak wiadomo, bardzo brakuje.

Wszyscy, którzy chcieliby przekazać swoją krew na rzecz chorego kapłana, proszeni są o zgłoszenie się do najbliższych punktów krwiodawstwa (z dowodem osobistym). Podczas oddawania krwi należy zaznaczyć, że przeznaczona jest ona dla ks. Madzio.

Zachęcamy wszystkich diecezjan do włączenia się w akcję "Krew dla kapelana Maksymiliana". Nadmiar zebranej krwi otrzymają inni pacjenci, którzy zmagają się z różnymi chorobami.

Obok zbiórki krwi nadal prosimy o szturm do nieba w intencji powrotu do zdrowia chorego księdza proboszcza.

Z apelem i prośbą o modlitwę za ks. Zdzisława, a także innych chorych kapłanów przebywających w szpitalach zaapelował bp Wojciech Osial. Obecnie w szpitalach przebywają także ks. Tadeusz Szczękulski z parafii pw. Świętej Rodziny w Jaktorowie i ks. Mirosław Czarnołęcki z parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Kutnie, zmagający się z zarażeniem koronawirusem.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama