Nowy numer 44/2020 Archiwum

Będziemy wszędzie

Maryjnemu nawiedzeniu diecezji łowickiej przez ikonę MB Częstochowskiej w każdej parafii będzie towarzyszył "Gość Łowicki". Na specjalnej podstronie każdego dnia będziemy zamieszczać relacje i zdjęcia z nawiedzenia kolejnych parafii.

Przybycie Maryi we wszystkich wspólnotach poprzedzą misje parafialne. Tam, gdzie odbywały się one 5 lat lub mniej temu, potrwają 3 dni. W parafiach, w których od ostatnich misji minęło 5 lub więcej lat, duchowe przygotowanie potrwa 4, a nawet więcej dni. Głoszenie misji powierzono zgromadzeniom zakonnym mającym w diecezji swoje domy zakonne. O przygotowanie do spotkania z Maryją zadbają: bernardyni, duchacze, franciszkanie, kapucyni, marianie, pallotyni, pasjoniści, paulini, pijarzy, salezjanie i zmartwychwstańcy.

Pierwszą parafią, która powita Panią Jasnogórską, będzie parafia Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Miejsce to dobrze znane jest nie tylko mieszkańcom, ale także łowickiej młodzieży uczestniczącej w przygotowaniach do ŚDM. Tam bowiem najczęściej odbywały się diecezjalne spotkania młodych. – Cieszę się, że nasza parafia została w ten sposób wyróżniona – mówi ks. Adam Bednarczyk, proboszcz parafii. – Tak, jak w przypadku Światowych Dni Młodzieży, tak i teraz nie wiemy, jakie będą owoce tego nawiedzenia, jak poruszą się ludzkie serca. Sceptycy mogliby powiedzieć, że w parafii mamy wiele obrazów i wiele nabożeństw do Matki Bożej. My jednak ufamy i liczymy na niezwykłe działanie Boże podczas tego nawiedzenia – dodaje ks. Adam.

Maryjnemu nawiedzeniu diecezji łowickiej przez ikonę MB Częstochowskiej w każdej parafii będzie towarzyszył „Gość Łowicki”. Na naszej stronie internetowej: lowicz.gosc.pl każdego dnia w specjalnym serwisie będziemy relacjonować przebieg wizyty Pani Jasnogórskiej. W wydaniu papierowym natomiast znajdą się podsumowania peregrynacji w poszczególnych dekanatach. Już dziś możemy zapewnić, że nie zabraknie w naszych relacjach świadectw, zdjęć i krótkich notatek o parafii.

W każdym miejscu wiernym będziemy rozdawać pamiątkowy obrazek z MB Częstochowską, na którego odwrocie jest tekst Apelu Jasnogórskiego i adres naszej strony internetowej. W obsłudze peregrynacji pomogą nam wolontariusze ŚDM. Rozpoznać ich będzie można po koszulkach z naszym logo. Sami w wielu parafiach będziemy także w koszulkach przygotowanych specjalnie na peregrynację przez sklep internetowy Taki Święty.

Bardzo cieszymy się na to niezwykłe wydarzenie z naszą Matką i Królową. Do zobaczenia przy Jej ikonie.

Początek peregrynacji relacjonować będzie także Radio Victoria. W każdy zaś piątek dziennikarze będą podsumowywać spotkania z Maryją w danym tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama