Nowy numer 48/2020 Archiwum

Miłość pod krzyżem przejdź do galerii

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 14 września - Matka Boża przybyła do kolejnej parafii, by odwiedzić swoje dzieci.

Ponad 300 flag zdobiło trasę procesji na cześć Jasnogórskiej Pani. Ochotnicza Straż Pożarna, księża, ojcowie misjonarze, siostra zakonna, poczty sztandarowe, ministranci i lektorzy, dzieci, młodzież, osoby starsze - nikogo nie zabrakło na pierwszej peregrynacji w historii parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Jesionce. Podczas trasy ikonę nieśli strażacy, ojcowie rodzin, matki i młodzież.

- Nieść Matkę Bożą było ciężko, trochę niewygodnie, ale warto było. 50 lat na to czekałem! Gdy byłem mały jak mój wnuczek, który dziś idzie ze mną, uczestniczyłem w pielgrzymce ikony po Pomorzu, a dziś jest w Jesionce i mogłem nieść Ją na swoich ramionach! - cieszył się Zygmunt Kadzikiewicz.

Po uroczystym powitaniu i zawierzeniu parafii Matce Bożej wierni uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Józef Zawitkowski, a o oprawę muzyczną zadbał zespół parafialny. - Pan Jezus w chwili śmierci pamiętał o mnie. Synu, oto twoja Matka; Niewiasto, oto syn Twój – i od tej chwili wzięła nas w opiekę, byśmy nie byli sierotami. Niedobrze jest być sierotą - mówił bp Józef. - Gdzie jest Matka, tam jest też miłość i dziś w Jesionce ta miłość stoi pod krzyżem - dodał kaznodzieja.

Wzruszenie, radość, tęsknota, wdzięczność i wiele innych uczuć wypisanych było na twarzach mieszkańców. Rzesza wiernych zgromadzonych w kościele przez całą dobę będzie czuwać przy Matce, realizując program duchowy i powierzać Jej swoje życie. 15 września ikona wyruszy do parafii w Radziwiłłowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama