Nowy numer 42/2019 Archiwum

9 kolorów w 8 grupach

Na Jasną Górę wędruje XXII ŁPPM. O tym, skąd dani pielgrzymi pochodzą, świadczy kolor ich grupy.

Pątnicy XXII ŁPP na Jasną Górę kolejny dzień są w drodze. Przez cały czas, mimo trudnej pogody, nie tracą ducha. Idąc, niosą nie tylko swoje intencje. Od drugiego dnia towarzyszą im relikwie świętych dzieci fatimskich. Na szlaku odwiedzają ich biskupi, kapłani i rodzice. Przed tron Czarnej Madonny zmierzają w 8 grupach i 9 kolorach. Cytrynowa i biało-żółta w tym roku postanowiły wędrować wspólnie. Przed tron Pani z Bliznami wędrują pielgrzymi w grupach: białej, błękitnej, czerwonej, brązowej, zielonej, biało-żółtej i cytrynowej, pomarańczowej i fioletowej. W przypisanej sobie barwie pątnicy mają nie tylko znaczki, flagi i koszulki, ale także różnego rodzaju ubrania i gadżety.

Całą drogę pątnikom towarzyszy nasza koleżanka redakcyjna Magdalena Gorożankin. Przez lata chodziła z gitarą w grupie czerwonej. Klimat, trud jest jej dobrze znany. W tym roku odwiedza wszystkie grupy, z każdą idąc jeden etap. Z jej relacji dowiecie się, co każdą z grup wyróżnia, charakteryzuje. Poniżej (sukcesywnie) jej relacje i opisy z kolorowego pielgrzymowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL