GN 42/2020 Archiwum

VII DPK. Razem do celu

Dzielne pątniczki spotkały się w drodze. W Giżycach czekają na nie... święte niewiasty. Zgodnie z tradycją Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet przy relikwiach odprawiona zostanie Msza św.

Zakończenie VII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet odbędzie się w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach. W tym roku ze względu na pandemię pielgrzymowały tam tylko organizatorki wydarzenia. Na rowerach - Agnieszka Napiórkowska i Magdalena Gorożankin, dziennikarki "Gościa Łowickiego", oraz pieszo - Ewa Zakrzewska i Aneta Grzegorzewska.

Trasa wiodła z Rawy Mazowieckiej do Giżyc poprzez Kurzeszyn, Starą Rawę, Bolimów, Kozłów Biskupi i Rybno. Siedem miejsc, w których pątniczki rozważały po kolei siedem tajemnic radości Matki Bożej.

Ewa wyruszyła najwcześniej, bo dwa temu. Dziś w Kozłowie Biskupim dołączyła do niej Aneta. Natomiast Agnieszka i Magdalena wystartowały dziś rano. Serdecznie witane w realu przez oczekujące na nie parafianki oraz dopingowane online na Facebooku. To dodawało im otuchy.

O tym jak rowerzystki były witane w Rawie Mazowieckiej, Kurzeszynie, Starej Rawie i Bolimowie, pisaliśmy wcześniej.

 

W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim na pątniczki czekali proboszcz ks. Jacek Grzywacz oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kornelinie i Kozłowie Biskupim. To było radosne spotkanie na modlitwie i przy pysznym poczęstunku.

W kościele z Kozłowie Biskupim z księdzem proboszczem i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich.   W kościele z Kozłowie Biskupim z księdzem proboszczem i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Kolejny przystanek to parafia pw. św. Bartłomieja w Rybnie. Księża Andrzej Sałkowski i Mirosław Nowosielski oraz grono parafianek musieli uzbroić się w cierpliwość, bo gościnność w poprzednich parafiach sprawiła, że pątniczki dotarły później niż zamierzały. Sympatyczne spotkanie przebiegło na rozmowach i modlitwie.

W kościele w Rybnie z księżmi i miejscowymi parafiankami.   W kościele w Rybnie z księżmi i miejscowymi parafiankami.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Na ostatnim etapie podróży Agnieszka i Magda spotkały Ewę i Anetę. Dalej już ramię w ramię zmierzały do celu. O 19.00 będą uczestniczyć w Mszy św. w kościele w Giżycach pod przewodnictwem biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby, transmitowanej na stronie facebookowej "Gościa Łowickiego". Zgodnie ze zwyczajem DPK, przy ołtarzu ustawione zostaną relikwie świętych kobiet przywiezione z różnych zakątków diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama