Parafia pw. św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej przejęła w swe dłonie i serca ikonę Matki Bożej Częstochowskiej.
Dla godnego powitania Maryi w piątek 16 września mieszkańcy parafii nie szczędzili ani czasu, ani wysiłków. Trasa procesji została starannie przyozdobiona. Dzieci, trzymając kwiaty, z radością witały Matkę. Na cześć Bogarodzicy orkiestra dęta przygrywała piękne pieśni.
Ramy obrazu ucałowali bp Józef Zawitkowski oraz ks. Zbigniew Borkowski MIC, proboszcz parafii i zarazem przełożonego domu zakonnego.
Wizerunek Maryi Dzieciątka przyjechał z parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie. Tamtejszy proboszcz ks. Mieczysław Młynarczyk CR w podziękowaniu złożył przed obrazem symboliczne kwiaty.
Uroczyste słowa powitania Jasnogórskiej Pani wygłosił proboszcz Borkowski. Ze wzruszeniem w głosie wymieniał liczne łaski, jakie napłynęły do parafii za pośrednictwem Najświętszej Maryi. Matkę Bożą witali również przedstawiciele rodzin, młodzież, dzieci, a także siostry zakonne.
Podczas homilii bp Zawitkowski przypomniał, jak wielkiego dzieła dokonał św. ojciec Stanisław od Jezusa i Maryi Papczyński, który w Puszczy Mariańskiej powołał do życia pierwszy polski zakon męski - Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Franciszek ogłosił o. Papczyńskiego świętym 5 czerwca w tym roku.
Wyjątkową okazała się modlitwa powszechna, w której wzięła udział młodzież z parafii. Przedstawili Bogu i Maryi swoje prośby. Wartę przy obrazie podjęli strażacy, a także dzieci z lokalnej społeczności.
Dom pw. św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej, zwanej dawniej Korabiewską, założył św. Stanisław Papczyński w 1673 roku..Założyciel, razem ze współbraćmi, wybudował drewnianą kaplicę i klasztor. W późniejszych latach powstał tam także kościół. Tragiczny pożar z 1993 r. strawił niemal całą budowlę, ale dzięki pomocy księży marianów z całego świata, a także parafian, udało się postawić nowy klasztor i kościół.
Parafia w Puszczy Mariańskiej była ostatnią parafią z dekanatu wiskickiego na drodze peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w diecezji łowickiej. W sobotę 17 września rozpocznie się nawiedzenie w dekanacie mszczonowskim. Po południu obraz dotrze do parafii w Korabiewicach.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.