VI Diecezjalny Dzień Kobiet: Anioły Dobroci wręczone przejdź do galerii

Tym, którzy z poświęceniem pomagają nam w organizacji Diecezjalnego Dnia Kobiet, postanowiliśmy podziękować statuetkami Anioła Dobroci. W tym roku wręczyli je bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, oraz ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego".

Nasze anioły mają tylko jedno skrzydło - wyjaśniła Agnieszka Napiórkowska, szefowa łowickiego oddziału "Gościa Niedzielnego", który od 6 już lat organizuje co roku Diecezjalny Dzień Kobiet w Skierniewicach. - Pomysł zaczerpnęliśmy ze słów Marii Konopnickiej: "Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem".

Pierwsza statuetka powędrowała do miasta Kutno, które niemal od początku jest z nami jako partner święta. Co roku jego obecność wiąże się z kwiatami, a dokładnie z różami i Królową Róż, która te piękne kwiaty wręcza wszystkim paniom. To od kutnian uczestniczki DDK po raz pierwszy usłyszały, że "gdyby Skierniewice były pięknym ogrodem, to wszystkie panie byłyby w nim różami". Statuetkę odebrał wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak.

Kolejny Anioł Dobroci przypadł w podzięce miastu Głowno, które wspiera nas od trzech lat. W latach ubiegłych uczestniczki święta mogły - dzięki Głownu - patrząc w lusterka, cieszyć się tym, jak są piękne. Potem zapisywały na gorąco swoje spostrzeżenia ekologicznymi długopisami - prezentami od miasta. I nas, i Głowno łączy troska nie tylko o kobiety, ale i o rodziny. Anioł Dobroci trafił w ręce burmistrza Grzegorza Janeczka.

Aniołem jest dla nas także Agnieszka Belczyk ze Studia Reklamy "Bunny Print". Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jest niezwykle kreatywna, wyjątkowa, zawsze pomocna, otwarta i uśmiechnięta. Od kilku lat dba o to, by ludzie, którzy nas wspierają i angażują się w DDK, byli widoczni.

- To wszystko jest dar, za który dziękujemy ludziom i Bogu - skomentował bp Andrzej F. Dziuba. Ordynariusz wspomniał zmarłego ostatnio bp. Alojzego Orszulika, pierwszego biskupa łowickiego, którego pogrzeb odbył się dzień wcześniej. - Jego zawołanie biskupie brzmiało: "Służyć innym w Bogu". I to właśnie hasło realizuje pani Agnieszka Napiórkowska z łowickiego "Gościa Niedzielnego", służąc nam wszystkim. I mnie też - dziękował bp Dziuba.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..