• facebook
 • rss
 • Turniej piłkarski na jubileusz

  koma

  dodane 13.10.2013 13:42

  Władze Rawy Mazowieckiej postanowiły uczcić 400 lat kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP organizując turniej piłki nożnej dla ministrantów i lektorów.

  W sobotę 12 października w rawskiej hali Milenium zmagania drużyn ministranckich trwały aż do wieczora. Zanim przystąpiono do rozgrywek uczestnicy turnieju stawili się rano na Mszy św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Homilię wygłosił kapelan sportu diecezji łowickiej ks. Łukasz Antczak. Po Eucharystii przyszedł czas na piłkarskie emocje. W trzech kategoriach: podstawówka, gimnazjum i open rywalizowano o puchar proboszcza parafii jubileuszowego kościoła ks. Bogumiła Karpa. Gościnnie wystąpiły zespoły dziewcząt, wywołując aplauz na widowni.

  W kategorii podstawówka najlepsi okazali się ministranci z parafii Nawiedzenia NMP z Regnowa, w kategorii gimnazjum - z parafii św. Karola Boromeusza z Żyrardowa, a w kategorii open - zespół parafii św. Macieja z Bełchowa. Szczegółowe wyniki turnieju oraz galerie meczowych zdjęć można oglądać TUTAJ.

  W niedzielę drugi dzień turniejowych zmagań w hali Milenium. Rywalizować będą ministranci i lektorzy z dekanatów skierniewickich, rawskiego , białorawskiego, nowomiejskiego i lubocheńskiego.

  Przy zabytkowym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej mieściło się kiedyś kolegium jezuickie. W najbliższym czasie przeprowadzony będzie gruntowny remont świątyni. Z okazji jubileuszu kościoła w mieście zorganizowano również koncerty, wystawy, konkursy dla młodzieży, a także zbiórkę krwi. Od niedzielnego ranka przed kościołem stoi ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa.

  Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" na 20 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół