• facebook
 • rss
 • Z "małym księdzem" w akcji

  mak

  dodane 04.01.2015 21:33

  W ramach dzieła ewangelizacyjnego "Rośnij z Gościem" odwiedziliśmy w 2014 r. 21 parafii.

  W lutym 2014 roku ruszyła nasz akcja ewangelizacyjna. Wspólnie z siostrami apostolinkami odwiedzamy parafie w diecezji łowickiej i modlimy się o właściwy wybór drogi życiowej wśród wiernych. Towarzyszą nam także klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Symbolicznym znakiem naszej wizyty jest ofiarowany iglak, który zasadzony w pobliżu świątyni ma wzrastać tak, jak rośnie liczba pozytywnych odpowiedzi na Boże wezwanie wśród parafian.

  Pierwszą parafią, w której przeprowadziliśmy niedzielę ewangelizacyjną była parafia pw. św. Wojciecha i św. Barbary w Kompinie. Do końca roku odwiedziliśmy jeszcze 20 wspólnot. Były to dwie parafie w Rawie Mazowieckiej - Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i Niepokalanego Poczęcia NMP,  jedna w  Łowiczu - Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz św. Jakuba w Głownie, Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach, a także parafie w Żelaznej, Bobrownikach, Janisławicach, Bełchowie, Łyszkowicach, Bednarach, Łaniętach, Rzeczycy, Nieborowie, Sadkowicach, Cielądzu, Dmosinie i Starej Rawie. Ostatnia, która nas gościła ma za patrona św. Mikołaja, biskupa. Mieści się w Żdżarach.

  Swoje świadectwo o odkrywaniu drogi do kapłaństwa dał kl. Jakub Zakrzewski. Uczestniczył w akcji "Rośnij z Gościem" po raz pierwszy. - Niedawno otrzymałem sutannę, więc można powiedzieć, że jestem "małym księdzem". Czuję się szczęśliwy, że odpowiedziałem na Boże wezwanie - mówił.

  Więcej o niedzieli ewangelizacyjnej w Żdżarach w podwójnym numerze 51-52 papierowego wydania "Gościa Niedzielnego" na 21 grudnia 2014 r. lub TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół