Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gwiazda, a nie gwiazdeczka

Na skierniewickiej scenie wystąpił Zbigniew Wodecki - artysta totalny i nietuzinkowy.

O godz. 15 w niedzielę na rynku zebrały się setki ludzi, by usłyszeć tak dobrze znane wielu pokoleniom utwory Zbigniewa Wodeckiego. Koncert muzyka zgromadził jego rówieśników, starszych od niego, ale też i młodzież. Niemal każdy nucił pod nosem szybko wpadające w ucho kawałki. Wodecki nie tylko zaśpiewał, ale i grał na trąbce. Wykonał także wirtuozerski utwór skrzypcowy "Czardasz" Montiego.

Piosenki multiinstrumentalisty przeplatane były anegdotami, wspomnieniami z życia pana Zbigniewa, a także zasłyszanymi żartami, przez co w kilka minut wokalista zdobył przychylność Skierniewicki rynek zapełnił się fanami muzyka   Skierniewicki rynek zapełnił się fanami muzyka
Monika Augustyniak /GN
publiki. - Dla mnie to wyjątkowy artysta z niebywałą klasą. Wystarczy spojrzeć, jak czuje się na scenie, jak nawiązuje kontakt z słuchaczami i na jakim poziomie wykonuje repertuar - mówi Ewa Wieczorek. - Poza tym wiele z tych utworów to po prostu czasy mojej młodości. Zbigniew Wodecki przeprowadził nas przez wiele lat, poczynając od "Pszczółki Mai", na której wychowały się moje dzieci, aż po aktualne piosenki. Jedną z moich ulubionych jest "Zacznij od Bacha". No i nie da się ukryć, że jest to muzyka wielopokoleniowa, bo kiedy przyjdę na koncert z synem, oboje będziemy się świetnie bawić. Dla mnie to prawdziwa gwiazda, a nie gwiazdeczka.

Na widowni nie zabrakło wielkich fanów Z. Wodeckiego. Przynieśli jego płyty i książki o nim, by po koncercie zdobyć autograf. Ci, którzy przyszli z czystej ciekawości, zostali pozytywnie zaskoczeni, co widać było po bujającym się w rytm muzyki tłumie i uśmiechniętych twarzach.

Specjalny serwis ze Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.