Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ministranci piłkę kopią

W Sochaczewie odbył się rejonowy turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii gimnazjum rejonu sochaczewsko-żyrardowskiego.

W sobotę 16 listopada do Sochaczewa przyjechały drużyny z parafii: św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie, Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, św. Karola Boromeusza w Żyrardowie, MB Pocieszenia w Żyrardowie, Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie oraz dwa zespoły z parafii Narodzenia NMP w Młodzieszynie. Dwie drużyny ministranckie wystawili również gospodarze turnieju, czyli parafia św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

9 zespołów rywalizowało najpierw w dwóch grupach. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.

W finale turnieju rozgrywanego w hali gimnazjum nr 1 zmierzyli się ministranci z parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie i pierwszy zespół parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Lepsi okazali się żyrardowianie, wygrywając 4:2.

Okazja do rewanżu nadarzy się w przyszłym roku podczas finałów diecezjalnych. Obaj finaliści awansowali do turnieju głównego X Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej, który odbędzie się Łowiczu.

Do rozegrania w rejonie sochaczewsko-żyrardowskim pozostał jeszcze turniej w kategorii open. W kategorii uczniów szkół klas podstawowych ten rejon reprezentowały będą drużyny z parafii żyrardowskich - św. Karola Boromeusza i Wniebowstąpienia Pańskiego.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.