Nowy numer 48/2020 Archiwum

Idźmy razem do Betlejem

W ramach akcji "Rośnij z Gościem" zapraszamy do wspólnego przeżywania Adwentu.

Jak przed każdą ważną wizytą, warto do tego spotkania dobrze się przygotować. Sprzątanie domu, a przed samymi świętami przygotowanie 12 potraw, ubranie choinki - to o wiele za mało. Chcąc przeżyć głęboko nadchodzące święta, warto pomyśleć o duchowych ćwiczeniach, pogłębionej refleksji i prezencie dla małego Jezusa, którym może być gest, dar, zatrzymanie się, czas na modlitwę i konkretna pomoc bliźniemu.

Na progu Adwentu  zapraszamy naszych Czytelników do kolejnej odsłony akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem”. Przez cztery tygodnie, w każdą niedzielę, na naszej stronie (lowicz.gosc.pl) będziemy umieszczać rozważania adwentowe, przygotowane przez s. Annę Marię Pudełko, apostolinkę. Ponadto każdego dnia o swoim Adwencie, postanowieniach i oczekiwaniu, opowiedzą nam mali i duzi, dzieci i dziadkowie, siostry zakonne, księża, matki i ojcowie.

Na tym jednak nie koniec. Na czas Adwentu i Bożego Narodzenia chcemy zaproponować dwie akcje, które nie tylko samym zainteresowanym, ale i tym, którzy je zobaczą, czy ich doświadczą, pomogą  przeżyć głębiej ten szczególny czas, w którym Bóg staje się Dzieckiem i przychodzi na ziemię. Pierwsza nasza propozycja, która jednocześnie jest konkursem, dotyczy przedstawienia jasełkowego. Jury oceniać będzie zarówno scenariusze, jak i grę aktorów, nowatorstwo oraz scenografię. Szkoły, przedszkola, a także rodziny chcące wziąć udział w konkursie proszone są o nadesłanie pod adresem: lowicz@gosc.pl krótkiego opisu wystawianego przedstawienia (kto jest autorem tekstów, gdzie i przez kogo jasełka zostały przygotowane, ile osób wzięło w nich udział), scenariusza, 3 zdjęć z prób i 5 z premiery.  Mile widziany będzie także krótki film. Najlepsze przedstawienie zostanie nagrodzone. Poza książkami, płytami, możliwością wystawienia go w jednym z łowickich kościołów, na stronach lowicz.gosc.pl i w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" zamieścimy reportaż o aktorach, próbach i przesłaniu płynącym z przygotowanych jasełek. Ogłaszając konkurs, nie zamierzamy ograniczać scenarzystów ani aktorów. Jasełka mogą być zarówno tradycyjne, muzyczne, jak i rozgrywające się w przyszłości... Na materiał czekamy do 15 stycznia.

Druga nasza propozycja dotyczy  akcji charytatywnych. Tu, poza opisem, informacją, do kogo jest ona kierowana, ile osób w nią się włączyło, prosimy także o nadsyłanie zdjęć z jej finału i kilku słów świadectwa tych, do których była skierowana. Terminem kończącym akcję będzie 30 kwietnia 2014 r. Opisy mogą dotyczyć także gestów dobroci, które miały miejsce od września 2013 r. Nie zwlekajcie! Opowiedzcie nam o swojej wrażliwości, o tym, co robicie dla innych. I nie chodzi tu o przechwałki, ale o dzielenie się dobrem i wzajemne inspirowanie.

A więc – rośnijmy dalej! Od dziś adwentowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.