Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Serce jak stajenka

W czasie radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa staram się jak najlepiej przygotować swoje serce – opowiada Zofia Trębska

– To, co dla mnie najważniejsze, to spowiedź i rekolekcje. Oczywiście chodzę też na Roraty. Święcę zapalam już w domu, a potem taką zapaloną przynoszę z powrotem, by dawała w nim światło Boże. Ważny jest też dla mnie wieniec adwentowy i zapalanie kolejnych świec odmierzających czas do Narodzenia Pańskiego. Czasami podejmuję też wyrzeczenie, zazwyczaj są to słodycze (śmiech). Ale najważniejsze jest to, że Adwent to czas mojego nawracania, który sprawia, że święta stają się pełniejsze. Jeśli uda mi się głęboko wejść w Adwent, a przez to solidnie przygotować do świąt, cieszę się prawdziwym narodzeniem Jezusa w moim sercu. I tylko smutno mi, że Jezus przyszedł na świat w stajence, a wciąż jest wiele serc, które Go nie przyjęły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.