Nowy numer 47/2020 Archiwum

Czujemy tę radość

Na tydzień przed początkiem Adwentu bliźniacy Jakub i Piotr Dąbrowscy zostali ministrantami. Dla nich Adwent wiąże się z zaszczytem posługiwania przy ołtarzu.

- Wstajemy wcześniej niż zwykle, ale wcześniej też idziemy spać. Robimy to, żeby zdążyć na Roraty - mówi Jakub. Razem z bratem chodzi do Pijarskiej Szkoły Podstawowej Królowej Pokoju w Łowiczu. Dziewięciolatkowie na poranne Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny uczęszczają do kościoła oo. pijarów.

- Mogłem dzisiaj przygotować ołtarz. To było dla mnie niesamowite przeżycie - mówi Jakub. - A ja jeszcze nie, bo jest dużo ministrantów i czekam na swoją kolej, ale trzymałem już patenę - dodaje Piotr.

- Duże wrażenie robi na mnie to, że na początku jest ciemno, a później rozbłyska światło. Na religii uczą nas, że Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Jezusa. Jak chodzimy na Roraty, to tak to czujemy - mówi Piotr.

- Poznajemy też świętych. Mamy takie plansze, w które wkładamy kółeczka z ich wizerunkami. Najbardziej podoba mi się Kalasancjusz, założyciel pijarów - mówi Jakub. - A mnie Mikołaj. Wiadomo dlaczego - śmieje się Piotr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.