Nowy numer 28/2018 Archiwum

Z prezentem do Maryi

Wielkimi krokami zbliża się I Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet Diecezji Łowickiej.

Po I Diecezjalnym Dniu Kobiet, zachęceni radością wspólnego spotkania, tym razem chcemy zaprosić wszystkie kobiety od 0 do 120 lat do sanktuarium Matki Bożej Domaniewickiej na I Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet.

Nasze spotkanie odbywać się będzie 24 maja pod hasłem: "Maryja, nie Ewa". Jak już zapowiadaliśmy w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego”,  tym razem spotkamy się o godz. 11 w Domaniewicach. Tam, przed Pocieszycielką Strapionych i Matką Pięknej Miłości, w obecności świętych i błogosławionych kobiet, które przybędą w relikwiach, będziemy się modlić, składać dary, wielbić Boga i dzielić doświadczeniami przy kawie i ciastach. Nie zabraknie także świadectw i prezentów-niespodzianek.

W centrum naszego spotkania będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, podczas której wszystkie zawierzymy się i oddamy najpiękniejszej z niewiast - Maryi. W tym akcie zawierzymy siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, parafie, a także swoje trudne sytuacje życiowe, problemy, plany na przyszłość, rozeznanie powołania, prośby. Ten prosty akt miłości i dziecięcej ufności we wstawiennictwo Matki Bożej jest wypełnieniem testamentu Jezusa, który - wisząc na krzyżu - dał nam Maryję za Matkę, a także odpowiedzią na wezwanie Maryi w Fatimie, gdzie powiedziała, że zwycięstwo przyjdzie przez Jej Niepokalane Serce. Zanim każda z niewiast wypowie swój akt oddania, w uroczysty sposób zrobią to przedstawicielki różnych stanów. Swoje "Totus tuus" wypowiedzą m.in. uczennice, narzeczone, żony i matki, siostry zakonne i osoby konsekrowane. Co roku, za każdym razem w innym sanktuarium, nasze zawierzenie będziemy odnawiać.  

Jadąc na Dzień Matki do Maryi, zabierzmy ze sobą samodzielnie wyhodowane, namalowane, wydziergane, zrobione na szydełku czy drutach kwiaty. Wszystkie złożymy przed ołtarzem, a potem część z nich będzie zdobiła kapliczki maryjne. Inne wezmą udział w aukcji, z której dochód zostanie przekazany wielodzietnej rodzinie.

Panie lubiące realizować się w kuchni zachęcamy do tego, aby zabrały ze sobą własne wypieki, które podczas agapy będą słodkim darem dla innych. Planując wyjazd, zachęćcie swoje koleżanki, przyjaciółki. Niech każdy stan i zawód ma swoje reprezentantki.

Program Pierwszego Diecezjalnego Dnia Kobiet:

10.30 - 11.00 - przybycie uczestniczek

11.00 - 11.30 - powitanie i modlitwa przy relikwiach błogosławionych i świętych kobiet

11.45 - 12.30 - wykład s. Anny Marii Pudełko: „Maryja, matka i nauczycielka” ilustrowany pantomimami

12.30 - 13.30 - uwielbienie i świadectwa

13.30 - 13. 45 - rozdanie prezentów

13.45 - 14.00 - przygotowanie do Eucharystii

14.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby i nabożeństwo zawierzenia

15.30 - agapa

 

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.