Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ja Jestem z wami!

Jezus nie potrzebuje apostoła doskonałego, posyła nas do innych z naszymi wątpliwościami.

Dziś rozważamy Ewangelia wg św. Mateusza 28,16-20

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami:„Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Jezus odchodzi do nieba, do Ojca tam, gdzie po raz pierwszy spotkał swoich uczniów – w Galilei. Poruszający jest fakt, że uczniowie z jednej strony oddają cześć Jezusowi, a z drugiej są pełni wątpliwości. Jezus nie czeka, aż się nawrócą, poprawią, wyzbędą obaw! Właśnie takich: ufnych i wątpiących, pełnych zapału i ociągających się, odważnych i zalęknionych posyła z orędziem Ewangelii obiecując swoją nieustanną obecność przy Apostołach. Pewność tej obecności i tego, że to Jezus mocą swojego Ducha działa przez nich, była dla Apostołów i jest dla nas fundamentem wiary.

Nasza wiara umacnia się coraz bardziej, kiedy odkrywamy, że Jezus Zmartwychwstały jest z nami w Galilei naszej codzienności, naszych spraw, pracy i odpoczynku, nauki i zabawy, spotkań i chwil samotności. Obecność Jezusa przy nas jest pewna i stała. Mówi On bowiem, że jest z nami «przez wszystkie dni». Te radosne i smutne, te łatwe i bardzo trudne. Jest z nami aż «do skończenia świata», czyli aż do końca. Nie tylko końca wszystkiego, lecz najpierw do końca naszego życia. On sam bowiem, wyjdzie nam naprzeciw w dniu śmierci, jak to obiecał «a gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem» (J 14, 3).

Wniebowstąpienie Jezusa ukazuje nam cel i kierunek naszego życia, które nie kończy się tu na ziemi i nie kończy się w chwili śmieci, lecz będzie trwało bez końca w radosnej chwale Boga, który «jest miłością» (1 J 4,16).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.