GN 2/2021 Archiwum

Bóg jest wspólnotą osób

Uczestniczymy w życiu Boga i należymy do Jego rodziny!

Dziś rozważamy Ewangelię wg świętego Jana 3, 16-18

Jezus powiedział do Nikodema: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego”.

Bóg Starego Testamentu objawiał się na przestrzeni wieków jako JEDYNY i PRAWDZIWY. Jednak dopiero wcielenie Jezusa objawiło nam pełnię prawdy o Bogu. Jest On wspólnotą Trzech Osób – Ojca, Syna i Ducha. Jest to największa tajemnica naszej wiary. W Bogu wszystko jest miłością i darem! Ojciec umiłował świat. Ten świat tak pełen kontrastów i cierpień, niesprawiedliwości i wojen. Ojciec umiłował świat, a w nim każdego i każdą z nas, i dał nam Syna. Syn umiłował nas i dał nam samego siebie jako Prawdę o Ojcu i jako Drogę pewną ku Niemu. Jezus dał nam siebie jako pełnię Życia. Ojciec i Syn, miłując nas, dają nam Ducha Świętego. Duch Święty –miłość Ojca i Syna – kształtuje nasze serca i prowadzi nas w głąb tajemnicy Bożego życia. Sakrament Chrztu Świętego otwiera nas na relację z Bogiem i dzięki niemu odkrywamy Ojcostwo Boga przyjmując dar życia! Eucharystia jednoczy nas z miłością Jezusa. W Nim odkrywamy siebie jako umiłowanych i pełnych wartości i godności, bo On nie zawahał się oddać swojego życia za nas. W pewnym sensie jesteśmy Mu drożsi niż Jego własne życie! Duch Święty w Sakramencie Bierzmowania uzdalnia nas do przekazywania w czynach miłości Boga, którą przyjmujemy. Duch Święty daje nam moc kochać innych, budować więzi jedności i przebaczać. On daje nam odwagę, aby głosić Ewangelię i żyć nią na co dzień. W ten sposób dzięki sakramentom inicjacji chrześcijańskiej jesteśmy w pełni wprowadzeni w komunię z Trójjedynym Bogiem, który nas stwarza, zbawia i uświęca.

Uwielbiajmy Boga za Jego niezmierzone dary – Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.