GN 2/2021 Archiwum

Dwie kolumny Kościoła

Jezus i dziś potrzebuje ewangelicznych szaleńców na miarę Piotra i Pawła!

Dziś rozważamy Ewangelię wg św. Mateusza 16,13-19

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”. A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.

Wspominamy dziś Dwóch Apostołów Chrystusa a jednocześnie dwóch ludzi tak bardzo do nas podobnych!  Piotr, entuzjastyczny i „narwany”, posiadający wielkie, serce lecz także bojaźliwy. Dziś być może byłby właścicielem średniej firmy, wtedy mieli rodzinne przedsiębiorstwo rybackie. Spojrzenie i słowa Jezusa zawładnęły jego sercem. W najważniejszym momencie zaparł się jednak swojego Mistrza i dopiero to doświadczenie kruchości i przebaczenia uczyniło z niego „skałę”, na której Jezus mógł budować wspólnotę Kościoła. Paweł gorliwy i rzetelny, posiadający światły umysł i bardzo silną wolę. Dziś byłby być może znanym profesorem uniwersyteckim, wtedy był dobrze wykształconym faryzeuszem. Walczył z Jezusem i Jego uczniami będąc przekonanym, że broni Boga Izraela i wiary Ojców. Kiedy jednak Piękno i moc Zmartwychwstałego oślepiły jego oczy i oświeciły serce stał się największym głosicielem orędzia Ewangelii wśród pogan. Są tak różni od siebie, lecz ich historie życia łączy jeden cel – miłość do Chrystusa i troska o Jego Kościół! Zarówno Piotr jak i Paweł mieli w swoim życiu momenty bardzo osobistego, mocnego spotkania z Chrystusem. Piotr na pytanie Mistrza: «Za kogo mnie uważacie?» odpowiedział: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». Natomiast Jezus na pytanie Pawła: «Kto jesteś Panie?» odpowiedział: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz».

A jakie pytania dziś nam stawia Jezus? I jaka będzie moja i twoja odpowiedź? Pan potrzebuje każdego z nas w sposób jedyny i niepowtarzalny a jednocześnie inny, aby budować w nas i przez nas SWÓJ KOŚCIÓŁ we współczesnym świecie! On pragnie objawiać nam kim jest dla nas i dla każdego człowieka, abyśmy byli Jego świadkami dziś dla wielu!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.