Nowy numer 49/2020 Archiwum

Moc Krzyża

Bóg potrzebuje dziś ciebie, aby dalej miłować świat!

Dziś rozważamy Ewangelię wg św. Jana (3,13-17).

Jezus powiedział do Nikodema: „Nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił, Syna Człowieczego. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

Pośród wielu informacji i wiadomości, które dotrą do nas poprzez środki przekazu, to jest właśnie największy i najwspanialszy news jaki możemy dziś usłyszeć, prawdziwa dobra wiadomość i radosna nowina: „Bóg umiłował świat”! Tak, ten świat, pełen piękna a jednocześnie niesprawiedliwości, brutalności, niegodziwości. Świat, w którym rodzą się nowi ludzie a jednocześnie tysiące niewinnych ginie na skutek wojen czy przemocy. Świat, o którym często się mówi, że jest taki „jakby Boga nie było”.

Bóg jest. Jest niesamowicie bliski, lecz potrzebuje naszej wolnej współpracy, aby ten świat przemieniać! Dał nam swojego Syna, który pokazał nam kim jest człowiek w oczach Boga i kim jest Bóg dla człowieka. Jezus pokazał nam także jakie są konsekwencje naszych grzechów – właśnie podczas śmierci krzyżowej. Pokazał nam także jaka jest odpowiedź Boga na grzech, a jest nią przebaczenie i zmartwychwstanie!

Bóg powiedział nam wszystko o swojej miłości do nas w Jezusie. Dziś jednak potrzebuje naszych oczu, uszu, dłoni, umysłów i serc, aby okazywać miłość i dobroć w świecie! Jeśli pozostaniemy obojętni Boża miłość zostanie zatrzymana, nie dotrze tam, gdzie jest najbardziej oczekiwana – do ubogich tego świata! Ubogich w zdrowie, w miłość, w sprawiedliwość, w dobra materialne, duchowe.

Możemy powiedzieć, że Bóg tak miłuje świat, że oprócz Jezusa (który był pierwszy) daje światu, każdego i każdą z nas, abyśmy nie potępiali, lecz prowadzili ku zbawieniu, które Chrystus ofiaruje każdemu!

Znajdź dziś chwilę czasu, aby stanąć przed Ukrzyżowanym, zapatrzeć się w Niego i usłyszeć w sercu: „to dla ciebie i świata całego”!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.