Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zachwyt Bogiem

Dziś warto zadać sobie pytanie: Ku czemu wyrywa się me serce?

Dziś rozważamy Ewangelię wg św. Jana . (J 1,35-42)

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?”  Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi, to znaczy: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”  Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza”, to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: „Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz się nazywał Kefas”, to znaczy: Piotr.

Jan Chrzciciel odkrył na modlitwie coś niesamowitego, a mianowicie, że przychodzący Mesjasz nie będzie władcą, ale Bożym Barankiem. To nie on będzie uciskał wrogów i poddanych, lecz sam weźmie na siebie wszelki ciężar, ucisk, grzech, przemoc. Dzieli się tym ze swoimi dwoma uczniami, którzy „zarażeni zachwytem” Jana pragną poznać Jezusa.

Jezus zadaje im pytanie: „Czego szukacie?”. Odpowiedzi mogły paść różne: nowości, przygody, zysku, sławy… Okazuje się, że uczniowie szukają naprawdę Jezusa, bo zapytać o to, gdzie ktoś mieszka znaczyło: „pokaż nam kim jesteś, jak żyjesz, co jest dla ciebie ważne”. To spotkanie i poznanie Jezusa przemienia ich życie! Nie mogą tej radości zatrzymać jedynie dla siebie. Andrzej przyprowadza do Jezusa swojego brata Szymona. Jezus przyjmuje go i ukazuje mu kim jest i kim może się stać dzięki Niemu. Nadać imię oznacza nadać nową tożsamość. Odtąd Szymon – Piotr przy boku Jezusa będzie pośród swojej niestabilności odkrywał w sobie skałę zawierzenia.

Pomyśl o osobach, które zachwyciły cię Jezusem, wskazały ci drogę ku Niemu! Podziękuj dziś za nich! A ty kogo już przyprowadziłeś do Jezusa? Uwielbiaj Boga za tę możliwość! I ciebie dziś Jezus pyta: „Czego szukasz? Za czym tęsknisz? Ku czemu wyrywa się twoje serce?” Co Mu odpowiesz?

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.