Nowy numer 48/2020 Archiwum

Co uleczy kobietę

Wielkimi krokami zbliża się II Diecezjalny Dzień Kobiet, na który już dziś zapraszamy.

Po I Diecezjalnym Dniu Kobiet, który w zeszłym roku odbył się w Skierniewicach, wiele uczestniczek jeszcze przez kilka dni, a nawet znacznie dłużej w myślach powtarzało sobie hasło: "Jestem kobietą – Lubię to!". Zachęceni ciepłymi relacjami pań, które w różny sposób dziękowały za inicjatywę, postanowiliśmy pójść za ciosem i ponownie, w ramach akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem", zaprosić wszystkie niewiasty na II Diecezjalny Dzień Kobiet. Odbędzie się on 7 marca w Skierniewicach.

Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: "Jestem kobietą – Lubię to!  – Miłość, która leczy". Nie mamy bowiem wątpliwości, że tym, co przeszkadza kobietom rozwijać skrzydła, są różnego rodzaju zranienia, które skrywane gdzieś głęboko w sercu sprawiają, że nie czują się one godne miłości, zauważenia, zachwytu, czułości. O tym, co nas boli i ogranicza, chcemy opowiedzieć najlepszemu terapeucie – Jezusowi Chrystusowi i Jego Matce Maryi. Spotykając się po raz drugi w Skierniewicach podczas wykładów, świadectw i pracy w grupach, chcemy wspólnie podjąć refleksję nie tylko nad godnością i powołaniem kobiety, a także na temat tego, co nas ogranicza, niszczy, boli.

Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzamy, że na każdą z pań, która weźmie udział w II DDK, czeka kilka niespodzianek, w tym kolejny dokument św. Jana Pawła II. Podobnie, jak w roku ubiegłym, w centrum naszego spotkania zaplanowaliśmy uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby.  Kolejne spotkanie będzie okazją także do dziękczynienia. Na zakończenie Eucharystii przed obrazem Maryi będziemy dziękować Bogu za dar kobiecości, odmawiając "Litanię Chwały". Spalimy też listy, które wcześniej napiszemy.

Z wielką niecierpliwością, ale i nadzieją czekamy na nasze drugie spotkanie. Tym razem rozpocznie się ono o 10.00 w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym „Maraton” (ul. Sobieskiego 20). Zachęcamy Was do organizowania się w grupy. Niech każda zabierze ze sobą długopis. Mile widziane są także pyszne ciasta, ciasteczka, bułeczki, rogaliki.

Ważna informacja dla pań ze Skierniewic: w sobotę 7 marca o godzinie 9.30 pod plebanią parafii św. Jakuba Ap. (ul. Senatorska 16) będzie podstawiony autobus, który zawiezie wszystkie niezmotoryzowane kobiety na miejsce spotkania.

 

Program II Diecezjalnego Dnia Kobiet

9.30–10.00 – przybycie uczestniczek do Centrum Konferencyjno-Rozrywkowego „Maraton” (ul. Sobieskiego 20)

10.00 – powitanie przybyłych (życzenia)

10.15 – 11.15 – wykład ks. dr. Tomasza Jaklewicza "Kobiety chodzące za Jezusem"

11.15–12.00 – świadectwa i koncert

12.0012.45 przerwa na kawę i ciasto. Oglądanie wystawy prezentującej zdjęcia z I Diecezjalnego Dnia Kobiet.

13.0014.30 część warsztatowa (pisanie listów, praca w grupach, podsumowanie i rozdanie prezentów + gest namaszczenia, zachęta do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego)

15.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby w kościele św. Jakuba w Skierniewicach. Na zakończenie Eucharystii odmówienia "Litanii Chwały" i spalenie listów.

Plakat II Diecezjalnego Dnia Kobiet   Plakat II Diecezjalnego Dnia Kobiet
Gość Niedzielny

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.