Nowy numer 43/2020 Archiwum

Idźcie i głoście

I ty możesz doświadczać mocy Ewangelii.

Dziś rozważamy Ewangelię wg św Marka (16,15-20).

Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich:

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Dziś Jezus zaprasza nas, abyśmy na chwilę spojrzeli ku wieczności, ku niebu! On tam zasiada po prawicy Ojca, jako Miłosierny Sędzia wieków. W niebie już jest obecna ludzkość w chwalebnym i uwielbionym ciele Zmartwychwstałego. Jezus będąc u Ojca jednocześnie jest nam nieskończenie bliski – współdziałając z nami i potwierdzając głoszenie Ewangelii swoimi znakami!

Na mocy chrztu świętego i bierzmowania wszyscy jesteśmy posłani go pójścia i głoszenia Dobrej Nowiny o miłującym Ojcu!

Kiedy uwierzymy w moc tego posłania i my doświadczymy współdziałania Boga. Doświadczymy oczyszczania i uwalniania od wszelkiego zła w życiu naszym i osób, które spotykamy. Ze zdumieniem odkryjemy w sobie nowe zdolności komunikacji międzyludzkiej i dialogu, płynącego prosto z serca a nie jedynie z intelektualnych argumentów. Będziemy mówili nowym językiem miłości. Niebezpieczeństwa nie będą nam zagrażały czy przerażały nas, bo sam Pan będzie nas chronił. Będziemy modlić się z cierpiącymi na duszy i ciele, a Pan będzie przywracał im radość ducha, pokój serca i zdrowie ciała.

To są obietnice Boga dla tych, którzy odważą się głosić swoim życiem Ewangelię! Czy są one i Twoim udziałem?

Jezus odchodzi do Ojca, do nieba, abyśmy z Jego udziałem przynosili niebo na ziemię! A niebo to nic innego jak „miłość Boga rozlana w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5,5).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.