Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nawet jeśli wątpisz, głoś!

Niedziela Trójcy Świętej. Bóg nie jest "samotnikiem", lecz Wspólnotą miłujących się Osób.

Dziś rozważamy Ewangelię wg św. Mateusza 28,16-20.

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Uczniowie przybili tam, gdzie polecił im Jezus. To nie pierwszy raz, jak widzieli Zmartwychwstałego. Ukazywał się im od 40 dni na różne sposoby. Pomimo to, jak mówi nam ewangelista Mateusz: „niektórzy jednak wątpili”.

Jezusowi to nie przeszkadza, co więcej właśnie takich, trochę niepewnych i wątpiących posyła do wszystkich narodów świata, aby udzielali chrztu i głosili Ewangelię. A przy tym zapewnia ich, że nigdy nie są sami: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Podobnie i dziś Jezusowi nie przeszkadzają nasze wątpliwości, upadki, zmagania w wierze. On pragnie, abyśmy wierzyli, że prawdziwie jest z nami, jest przy nas każdego dnia. Pragnie, abyśmy innym głosili to, co sami od Niego otrzymujemy.

Jako wierzący w Chrystusa i my możemy innych zanurzać w miłości (bo tym jest chrzest!) Boga, który jest Ojcem, Synem i Duchem. Im bardziej potrafimy kochać i tworzyć pomiędzy nami więzi miłości, przebaczenia, szacunku, radości tym bardziej inni poprzez nas spotykają miłość Boga, który jest wspólnotą Trzech Osób.

To nasze rodziny i wspólnoty zakonne czy parafialne są dla dzisiejszego świata znakiem, że można być jednością nawet pośród wielu różnic, że można żyć pojednaniem, ufać sobie i wspierać się wzajemnie. Ukazują, że wierna miłość jest możliwa.

Tajemnica Trójcy jest tak wielka, że nie potrafimy jej opisać, wytłumaczyć czy pojąć. Jest dana nam po to, abyśmy ją adorowali i wzorowali na niej swoje życie. Znajdź dziś chwilę czasu, aby pobyć z twoim Bogiem, który nie jest „samotnikiem”, lecz Wspólnotą miłujących się Osób. Niech ta miłość dosięgnie dziś ciebie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.