Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bez Skierlotki nie ma święta

Skierniewiczanie i goście skosztowali świątecznego smakołyku.

Jak zwykle, jedną z atrakcji święta była degustacja tradycyjnego ciasta – Skierlotki, która – obok zupy owocowej zwanej jabłonnikiem na mięcie – od wielu lat towarzyszy oficjalnemu otwarciu imprezy. Po uroczystych przemowach i prezentacjach grup biorących udział w paradzie pod sceną rozdawane były setki kawałków skierniewickiego przysmaku, który przygotowano w formie wielkiego jabłka. W rynku ustawiła się kilkudziesięciometrowa kolejka, w której zarówno najmłodsi, jak i starsi nie mogli doczekać się swojego talerzyka ciasta i kubka jabłonnika.

Bez Skierlotki nie ma święta   Specjalność skierniewicka - jabłonnik na mięcie Agnieszka Napiórkowska /GN Bez Skierlotki nie ma święta   Każdy chciał skosztować świątecznych specjałów Agnieszka Napiórkowska /GN

O Skierlotce czytaj też TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.