Nowy Numer 16/2024 Archiwum

XXIV ŁPPM - dzień 8. Zawada

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa powoli dobiega końca. Przed pielgrzymami niecałe 40 km, które przemierzą przez dwa dni. Dziś na szlaku wszyscy pamiętają szczególnie o ojcu duchownym pielgrzymki. Ksiądz Dionizy Mróz SDB obchodzi 25-lecie kapłaństwa.

Msza św. odbyła się przy kościele w Zawadzie. Świątynia od lat zachwyca pielgrzymów mozaiką Matki Bożej Jasnogórskiej, który znajduje się na zewnątrz świątyni. Patrząc w Jej oczy, niemal jednocześnie patrzą na ołtarz i Jej Syna.

Eucharystii przewodniczył ksiądz jubilat, zaś homilię wygłosił ks. Rafał Babicki, przewodnik grupy fioletowej i honorowy przewodnik ŁPPM. W kazaniu nawiązał do ks. Dionizego, wskazując go jako wzór kapłana, przyjaciela rodzin i młodzieży, dobrego spowiednika i człowieka o wielkim sercu, który swoim życiem głosi Chrystusa. W prezencie od wspólnoty ŁPPM o. Dionizy otrzymał kask i rękawice motocyklowe, które przydadzą się w chwilach odpoczynku, które salezjanin spędza na motocyklu.

Dziś pielgrzymi wędrują w intencjach osób, które spotkali na swojej drodze, podjęły ich na noclegu, poczęstowały obiadem, wsparły dobrym słowem. Dzień zapowiada się pełen emocji i wzruszeń. Na ten czas ks. Dionizy pozostawił "słówko na dzień dobry":

Ks. Dionizy Mróz SDB - dzień 8.
Magdalena Gorożankin
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL