Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pomyśl o pielgrzymce!

Do pierwszego kroku XVIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę pozostał jeden dzień.

We wtorek 6 sierpnia po Mszy św. koncelebrowanej odprawionej w katedrze łowickiej na Jasną Górę wyruszy XVIII ŁPPM. Obecnie we wszystkich parafiach trwają zapisy. Podobnie, jak w latach ubiegłych pielgrzymi będą wędrować w 9 grupach: białej, biało-żółtej, czerwonej, cytrynowej, brązowej, błękitnej, fioletowej, pomarańczowej i zielonej.  Tegorocznym hasłem pielgrzymki będą znane wszystkim słowa: Panie przymnóż nam wiary. Na stronie internetowej pielgrzymki poza zegarem odliczającym dni do jej rozpoczęcia można znaleźć garść informacji dotyczących tego, jak przygotować się do drogi, co zabrać do bagażu głównego, a co do podręcznego.  

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, pątnicy udający się na Jasną Górę na swoich barkach poniosą duży drewniany krzyż z napisem: "Za siebie i za bliźniego". W tym roku, który został ogłoszony Rokiem Wiary, do tronu Czarnej Madonny pątników prowadził także krzyż z relikwiami 10 świętych m.in. św. Agnieszki, św. Lucjana i św. Wiktora. Jak zapewnia ks. Rafał Babicki, przewodnik pielgrzymki, w tym roku ze względu na jej osiemnaste urodziny obok modlitwy dziękczynnej nie zabraknie wielu atrakcji. W Makowie, osiemnastkową "imprezę”  poprowadzi wodzirej. Poza tańcami, które rozpoczną się "Polonezem" zaplanowano także pląsy lednickie, wspólne zabawy, a także fajerwerki. Jak przystało na urodziny nie zabraknie na nich także ogromnego tortu i oficjalnych przemówień połączonych z życzeniami.

Kolejnym akcentem będą dziękczynne nieszpory w Wysokienicach odprawiane przed Najświętszym Sakramentem. W miejscu wezwań, przedstawiciel każdej z grup, ubrany w koszulkę swojej grupy odczyta modlitwę, po której wszyscy zaśpiewają lednicką pieśń: "Nie bój się".

Wszystkich, którymi nadal targają wątpliwości czy wyruszyć na pielgrzymi szlak, odsyłamy do pielgrzymkowego dżingla, który przekonuje, że w życiu ważne są nie tylko bicepsy wyrabiane na siłowni, ale także serce i silny charakter. Pielgrzymce będzie towarzyszył również hymn.

Podobnie jak w latach ubiegłych przewodnikiem ŁPPM będzie ks. Rafał Babicki   Podobnie jak w latach ubiegłych przewodnikiem ŁPPM będzie ks. Rafał Babicki
Agnieszka Napiórkowska /GN
Pątnicy poniosą na swoich barkach duży drewniany krzyż   Pątnicy poniosą na swoich barkach duży drewniany krzyż
Agnieszka Napiórkowska /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL