Nowy numer 33/2018 Archiwum

Krzyż z relikwiami

W tym roku pielgrzymów ŁPPM na Jasną Górę poprowadzą dwa krzyże.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, pątnicy udający się do Częstochowy na swoich barkach przez całą drogę niosą duży drewniany krzyż z napisem: „Za siebie i za bliźniego”. W Roku Wiary na piersiach przewodnika do tronu Czarnej Madonny pątników będzie prowadził także krzyż z relikwiami 10 świętych.

– W zeszłym roku dostałem go od znajomej siostry zakonnej – mówi ks. Rafał Babicki. – Przygotowując pielgrzymkę, pomyślałem, że chcę, by ta wyjątkowa relikwia pielgrzymowała razem z nami. Byśmy, wpatrując się w nią, myśleli też o tych, którzy na drogach swojego życia osiągnęli świętość. Niosąc ich, myślę, że możemy liczyć na ich wstawiennictwo – mówi ks. Rafał.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy też, że w drogę zabrane zostaną także relikwie innych świętych, które w swoich domach posiadają niektórzy pątnicy.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.