Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tak, jak praojcowie

- Wiara to niezwykła ludzka postawa - mówił bp łowicki Andrzej F. Dziuba do zebranych w kaplicy seminaryjnej w czasie Apelu Jasnogórskiego poprzedzającego pierwszy dzień ŁPPM.

W poniedziałkowy wieczór 5 sierpnia pielgrzymi, którzy dotarli już do Łowicza, uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. W kaplicy seminaryjnej przywitał ich rektor WSD ks. Sławomir Wasilewski. Razem z pielgrzymami modlili się bp Andrzej F. Dziuba i bp Józef Zawitkowski. Jak zapewnił ks. Wasilewski, również i bp senior Alojzy Orszulik duchowo łączył się w tej godzinie z pątnikami. Oprawę muzyczną zapewniła grupa zielona - łowicka, która ze swoim przewodnikiem ks. Łukaszem Antczakiem poprowadziła modlitwę.

- To jest wielki Boży dar, 18 lat pielgrzymki - mówił bp Dziuba. - Dar, który wyzwala wielką wdzięczność, bo przecież kiedy były początki tej pielgrzymki, nikt nie mógł przewidzieć, jak się potoczą jej dzieje. Choć my w Łowiczu możemy to przewidzieć, bo przecież nasi praojcowie zaczęli pielgrzymować ponad trzy i pół wieku temu i byli wzorem dla wielu regionów Polski.

Po błogosławieństwie udzielonym przez biskupów pątnicy udali się na spoczynek. Wstać muszą wcześnie rano. O 7.00 Mszą św. w bazylice katedralnej rozpoczną 18. Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę.

Grupa Zielona ŁPPM - Ty tylko mnie poprowadź
5 sierpnia 2013 r. Apel Jasnogórski w kaplicy WSD w Łowiczu
Gość Łowicki

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.