GN 32/2018 Archiwum

Deszczowa radość i zaduma

Mimo ulewnego deszczu, który towarzyszy pielgrzymom, pozostają oni radośni.

Piąty dzień dla pielgrzymów ŁPPM rozpoczął się nader wcześnie. Niektóre grupy pobudkę miały już o 3.45. Msza święta, której przewodniczył ks. Karol Chrapulski, została odprawiona w Biskupiej Woli. Homilię wygłosił ks. Łukasz Antczak, który mówił o tym, że chrześcijanin nie może być człowiekiem smutnym. Kaznodzieja zachęcał także do radowania się ze wszystkiego, co daje Pan Bóg. Pielgrzymi wypowiedziane słowa wcielili od razy w życie. Z uśmiechem przyjmowali nawet deszcz, który podczas Eucharystii mocno ich zmoczył.

Tematem rozważań piątego dnia pielgrzymki były zagrożenia dla wiary. Podczas modlitwy pielgrzymi w swoich modlitwa pamiętali o śp. ks. prał. Mieczysławie Iwanickim, którego pogrzeb tego dnia odbył się w Rawie Mazowieckiej. W ostatniej drodze księdza prałata uczestniczyli przedstawiciele grupy brązowej wraz ze znaczkiem pielgrzymkowym.

  Niektórzy pielgrzymi piąty dzień rozpoczęłi przed godziną czwartą
Katarzyna Gozdek
  Piąty dzień rekolekcji co rusz przeplatany był prysznicem z nieba
Katarzyna Gozdek

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.