Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wierzę, choć nie wszystko rozumiem

Homilię na porannej Mszy św. siódmego dnia pielgrzymki wygłosił ks. Bogusław Zeman, autor tegorocznych konferencji.

Do celu pozostało tak niewiele. Siódmy dzień pielgrzymki dwie grupy: zielona i brązowa rozpoczęły wcześniej od innych. Musiały dojść na Eucharystię do Gosławic. Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Olszewski, a homilię wygłosił autor tegorocznych konferencji pielgrzymkowych ks. Bogusław Zeman, przełożony regionalny Towarzystwa Świętego Pawła w Polsce. Paulista jest również autorem wielu książek, w tym bajek dla dzieci. Niektóre doczekały się tłumaczeń na języki obce.

- Na drodze naszej wiary mogą pojawić się np. wątpliwości - mówił do pątników ks. B. Zeman. - Wątpliwość oznacza, że nie jestem do końca o czymś przekonany. Czegoś brakuje mojemu poznaniu, podejmuję więc różne działania, żeby dojść do prawdy. Wątpliwość w wierze świadczy o tym, że jeszcze do końca nie uwierzyłem, a więc mam do przejścia jeszcze jakąś drogę. Muszę rozstrzygnąć wątpliwości albo zrezygnować z udowadniania wszystkiego w 100 proc., czyli muszę podjąć decyzję, że wierzę, choć nie wszystko rozumiem.

  Do Częstochowy coraz bliżej
Katarzyna Gozdek
  Pomarańczowi na szlaku
Katarzyna Gozdek

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.