Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z uśmiechem na ustach

Po raz drugi na pielgrzymi szlak wyruszy Ola Jaros, która w zeszłym roku była porządkową w grupie zielonej.

Aleksandra wybrała  ŁPPM, bo - jak mówi - jest osobą młodą, która potrzebuje atmosfery i grupy, w której jest radośnie i wesoło. - Kiedy idziemy do Matki, towarzyszą nam śmiech, śpiew, taniec - od razu lżej się idzie. Nie wyobrażam sobie tego, żebym poszła do Częstochowy z inną diecezją, nasza jest najlepsza! Pielgrzymka daje mi siły na cały rok. Pokazuje mi, że tak długi dystans, wbrew pozorom, można pokonać pieszo z uśmiechem na ustach. Dodatkowo daje możliwość poznania, rozmawiania, przebywania z ludźmi, którzy wyznają podobne lub takie same wartości jak ja. Na co dzień trudno znaleźć ludzi, którzy dają żywe świadectwo swojej wiary. Na pielgrzymce nauczyłam się cieszyć z małych rzeczy, a także doceniać to, co mam i otrzymuję. Tu także doceniłam wagę słów: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”. To dla mnie czas wielkiej radości. Nigdzie nie spotkałam się z tak cudowną atmosferą, wspaniałymi ludźmi. Mimo że szłam jako porządkowa, nawet przez chwilkę nie byłam zmęczona, wręcz przeciwnie - nogi na postojach same chciały iść, tańczyć!

W zeszłym roku szłam w intencji zdania matury i przywrócenia zdrowia ciężko choremu kuzynowi. Maturę zdałam, dostałam się na wymarzone studia, a chłopczyk wyzdrowiał. Wierzę, że to wszystko za sprawą Matki Boskiej, Ona wysłuchała moich próśb - świadczy Ola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL