Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z tatą i braćmi

Z grupą błękitną po raz kolejny wyruszy w tym roku Błażej Kaliński.

Błażej Kaliński już po raz kolejny przygotowuje się do wyruszenia na szlak. Od lat pielgrzymuje w grupie błękitnej wychodzącej z Sochaczewa. Grupa ta wyrusza już 5 sierpnia, by 6 dołączyć do reszty pielgrzymów w Łowiczu. Do pójścia z „łowicką” zachęcił go tata, który wędrował z pielgrzymką płocką.

– Tata bardzo chciał znów pojawić się na szlaku, dlatego zmotywował mnie, a przy tym także siebie. Teraz chodzimy już prawie całą rodziną – ja, tata i dwóch moich braci. Mama, mimo ogromnych chęci, z przyczyn zdrowotnych nie może podjąć trudu pielgrzymowania. Pielgrzymka jest dla mnie czasem wyciszenia, nauki cierpliwości i pokory. Człowiek podczas drogi poznaje siebie, uczy się wytrwałości, oddania. Uwrażliwia się na potrzeby innych. To też dobry czas, by ciągle na nowo uczyć się rozmowy z  braćmi i siostrami. W moim przypadku również dobrego wypełniania posługi brata porządkowego. Zawsze, gdy wchodzimy na Jasną Górę, czuję ogromną ulgę, że nic złego nie wydarzyło się w drodze, ale także ogromną satysfakcję i radość z osiągniętego celu. Bycie porządkowym to ogromna odpowiedzialność, ale pełnienie tej posługi uczy stanowczości, cierpliwości oraz delikatności, która pomaga czasem niesfornych pielgrzymów „przywołać do porządku” i zmotywować do wytrwania w wędrówce. Podczas 9 dni wędrówki wiele może się wydarzyć, zmienić.Tu w pewnym sensie następuje reset i wszystkie negatywne emocje odchodzą, wtedy zostaje człowiek. Większość intencji jest bardzo osobista, ale tymi, którymi mogę, chętnie się dzielę. Prosiłem Matkę Bożą o zdanie matury i zdałem. Szedłem też w intencji, bym poznał dobrą dziewczynę i taką znalazłem. Chociaż nie wiem do końca, czy to ja znalazłem ją czy ona mnie, bo Weronika pielgrzymowała już wcześniej. Teraz pielgrzymujemy razem. Dla niezdecydowanych mam radę: jeśli szukasz czegoś nowego w życiu, stoisz na rozstaju dróg, idź na pielgrzymkę! Jeśli jesteś osobą, która nie boi się wyzwań, to rzucam ci wyzwanie. Jeśli jesteś osobą, która boi się i myśli, że to nie dla niej, to może czas naprawdę przekonać się, czy tak jest. Pielgrzymka to czas wyzwań, ale i radości. Jest dla każdego, więc po porostu WSTAŃ, IDŹ, GŁOŚ! – zachęca B. Kaliński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL