Nowy numer 43/2020 Archiwum

Piosenka roku XXIV ŁPPM

Przygotowaniom do wyruszenia na szlak XXIV Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę przyświeca nie tylko hasło, ale także piosenka roku. Skomponowana i wykonana przez przyjaciół pielgrzymki szybko "wpadła w ucho" pątnikom.

Piosenka pt. "Bóg jest Miłością" jeszcze mocniej podkreśla tegoroczne hasło i jego sens. Po raz drugi o kompozycję dla ŁPPM zadbali przyjaciele pielgrzymki. Słowa napisał ks. Rafał Woronowski, który kilkakrotnie wędrował z pielgrzymami zarówno jako nastolatek, kleryk, jak i kapłan, prowadząc grupę czerwoną. Muzykę skomponowała nasza redakcyjna koleżanka Magdalena Gorożankin, również związana ze wspólnotą ŁPPM.

Wykonaniem zajęli się muzycy, którzy zaprzyjaźnieni są z łowicką pielgrzymką: Katarzyna Sut i Sebastian Adamczyk - wokal, Katarzyna Wilk - ukulele, Kamil Grygiel - pianino i Tomasz Wacikowski - gitara. Piosenka została zrealizowana w mobilnym studiu nagraniowym The Chill'n'Feel Studio. Nagranie powstało w ciągu jednego dnia. Słowa i muzyka zajęły autorom trochę więcej czasu. - Kilka dni "chodziłem" z melodią, którą podesłała mi Magda, ale to musi samo przyjść. Jest chwila, jest słowo. Jeśli chodzi o słowa piosenki religijnej, to też wiele trzeba się modlić, by nie były to puste wyrazy, ale niosły jakiś przekaz. To działanie Ducha Świętego. Podczas pisania tekstu zdań jest wiele, ale tylko te właściwe do siebie pasują - mówi ks. Rafał.

- Melodia powstała podczas... jazdy samochodem. Nuty zapisane "na kolanie" dopiero po powrocie do domu dostały rytm, tempo, charakter. Mając w głowie obraz tego, jaka jest łowicka pielgrzymka, i jak wygląda śpiewanie i granie w drodze, wprowadziłam kilka zmian. Gdy doszedł tekst, wszystko samo zaczęło się układać. To, jak piosenka roku brzmi w ostateczności, to przede wszystkim zasługa muzyków i wykonawców. Ich talent, umiejętności i "zrozumienie" tej piosenki nadały jej charakter - dodaje Magda.

Piosenka roku XXIV ŁPPM "Bóg jest Miłością":

"Bóg jest Miłością!" - Piosenka roku XXIV ŁPPM
lppmTV

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL