Łowicki

10. grupa na ŁPPM

Na przestrzeni lat liczba grup pielgrzymkowych zmieniała się dwukrotnie. W tym roku na szlak wyruszy 10. grupa - granatowa, która zrzeszać będzie służby mundurowe z diecezji łowickiej.

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę po raz pierwszy wyruszyła na szlak w 1996 roku. Wtedy pątnicy wędrowali w 6 grupach. W kolejnych latach dołączały następne. Część z nich zmieniała barwy, a niektóre - ze względu na dużą liczbę pielgrzymów - dzieliły się na mniejsze. Od 20 lat na szlaku pojawiało się 9 grup.

W tym roku ŁPPM powiększa się o 10. grupę - granatową, która zrzeszać będzie policjantów, strażaków, harcerzy, funkcjonariuszy służby więziennej, strażników miejskich i gminnych oraz uczniów klas mundurowych. Przewodnikiem grupy jest ks. Roman Sękalski, który jest kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie łęczyckim oraz strażakiem ochotnikiem. - Sam chciałem być zawodowym strażakiem, ale Pan Bóg miał inny plan i dziś mogę duchowo opiekować się tymi, którzy ryzykują własne życie, ratując innych. Oni wybrali służbę Bogu i ojczyźnie. To też w jakiś sposób odkrywanie swojego powołania. A pielgrzymka to czas dla funkcjonariuszy służb mundurowych, by zebrać myśli, ofiarować swoje intencje - mówi ks. Sękalski.

Do grupy można dołączyć, rejestrując się online na stronie internetowej pielgrzymki http://lppm.pl lub osobiście zapisując się u ks. Romana. Spotkanie organizacyjne dla grupy granatowej odbędzie się 4 sierpnia ok. godz. 16 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL