GN 2/2021 Archiwum

XXIV ŁPPM - dzień 2. przejdź do galerii

Drugi dzień pielgrzymowania rozpoczął się od Eucharystii pod przewodnictwem bp. Wojciecha Osiala. Pątnicy zmierzają przez teren diecezji łowickiej, by wieczorem dotrzeć do Wysokienic.

Pielgrzymi po wczorajszym wieczorze radości wcale nie wydają się zmęczeni drogą. Dziś rano stawili się na Mszy św., której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łowickiej, a teraz przemierzają teren diecezji, odwiedzając Płyćwię, Byczki, Lnisno i Michowice, by na nocleg zatrzymać się u gospodarzy z Wysokienic.

W imieniu gospodarzy z Makowa głos zabrał proboszcz parafii ks. Sławomir Wasielewski. - Dziękujemy wam, drodzy pielgrzymi, za to, że jesteście z nami w Makowie. Dziękujemy, że pytacie nas o miłość, że mogliśmy wzajemnie się o nią zapytać - czy potrafimy kochać, czy miłość jest obecna w naszej parafii. Myślę, że zdaliśmy egzamin z miłości - mówił ks. Wasilewski.

Dziś pielgrzymi wędrują, prosząc o łaskę życia wiecznego dla śp. bp. Alojzego Orszulika, a także prosząc o łaskę gorliwości i Bożą opiekę dla papieża Franciszka, kapłanów, sióstr zakonnych i katechetów. Każdy niesie także swoje intencje.

Słowem "na dzień dobry" podzielił się ojciec duchowny pielgrzymki ks. Dionizy Mróz SDB.

Ks. Dionizy Mróz SDB - dzień 2
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL