GN 43/2020 Archiwum

XXIV ŁPPM - dzień 4. Małecz

To już 4. dzień wędrówki Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. Dziś pątnicy idą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, prosząc o łaski dla kleryków WSD, diakonów, kapłanów, a zwłaszcza dla neoprezbitera ks. Tomasza Szcześniaka, który dołączył do pielgrzymki na Mszę św. w Małeczu.

Mszy św. w kaplicy w lesie przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Wraz z nim modlili się kapłani wędrujący w ŁPPM, a także ks. Tomasz Bojanowski, proboszcz parafii w Lubochni, oraz ks. Robert Kwatek, który przywiózł pielgrzymom śniadanie przygotowane przez łowickich wiernych. Homilię wygłosił ks. Piotr Kaczmarek, rektor WSD w Łowiczu. Czwarty dzień wędrówki to czas szczególnej modlitwy o rozeznanie powołania. Wiele uwagi poświęca się także klerykom, kapłanom i siostrom zakonnym, prosząc o potrzebne łaski do głoszenia Chrystusa i dziękując za ich obecność na szlaku.

W każdej z grup wędrują dziś klerycy i przełożeni WSD w Łowiczu, którzy opowiadają o życiu seminaryjnym. Ksiądz Dionizy Mróz w "słówku na dzień dobry" proponował, by każdy zastanowił się, rozważył, jak chciałby, by zapamiętali go bliźni.

Ks. Dionizy Mróz SDB - dzień 4.
Magdalena Gorożankin
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL