Nowy numer 38/2021 Archiwum

XXIV ŁPPM - dzień 7. Gosławice

Kolejny dzień wędrówki do Pani Jasnogórskiej. Na szlaku XXIV ŁPPM na chwilę zagościli pielgrzymi z WAMP. Ojciec Piotr Szczepański OFM Conv, którego konferencji pątnicy słuchają w drodze, przewodniczył Eucharystii przy OSP Gosławice.

Po spokojnej i dłuższej od pozostałych nocy pielgrzymi spotkali się na Mszy św., której przewodniczył o. Piotr Szczepański OFM Conv. Ojciec Piotr wędruje razem z warszawską pielgrzymką, prowadząc grupę brązową. Pątnikom łowickiej wspólnoty znany był jedynie z głosu, ponieważ każdego dnia odsłuchiwane są konferencje nagrane przez franciszkanina. Dziś o. Szczepański wygłosił homilię.

Wraz z nim przyjechał brat Marcin, który w grupach na szlaku opowiada o walce z chorobą i doświadczeniach spotkania z Bogiem i żywym Kościołem podczas Światowych Dni Młodzieży w różnych krajach świata.

Dziś przed łowicką pielgrzymką zaledwie 25 km, które - w porównaniu do poprzednich dni - dla wielu są "zwykłym spacerem". - Przetrwaliśmy dwa najcięższe dni, więc dziś to już lekko i przyjemnie zmierzamy do Zawady. Spacer przez las, Gidle, znana droga i świadomość 25 km jakoś dodają sił - mówi Jacek z grupy pomarańczowej.

Słowo na dobry dzień zostawił także ks. Dionizy Mróz SDB:

Ks. Dionizy Mróz SDB - dzień 7
Magdalena Gorożankin
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL