Nowy numer 44/2020 Archiwum

Całoroczna wędrówka

Pątnicy grupy zielonej przez cały rok uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych.

W tym roku pątnicy wędrować będą pod hasłem: „Z Chrystusem przez życie”. 9-dniowe rekolekcje w drodze dla większości pielgrzymów są czasem pogłębiania relacji Jezusem i Jego Matką.

Wieloletni pielgrzymi doskonale wiedzą, że powrót do codzienności - szkoły, pracy, innych zajęć - może osłabiać wiarę. By temu zapobiec, w niektórych grupach, jak choćby w błękitnej w ciągu roku organizowane są dwa, trzy spotkania i czuwanie na Jasnej Górze.

Kontynuować pielgrzymkowż formację po 18. ŁPPM chcieli też pątnicy z grupy zielonej. Formacyjne spotkania popielgrzymkowe, odbywające się w łowickim seminarium, które w ostatnim czasie stały się spotkaniami przedpielgrzymkowymi, odbywały się raz w miesiącu. Każde z nich rozpoczynało się Eucharystią, po której następowały rozważania i dzielenie się tym, czym w danym momencie grupa i jej poszczególni członkowie żyją. Formacyjne spotkania kończyła modlitwa różańcowa.

– Bardzo cieszę się z tej oddolnej inicjatywy, która – jak ufam – jest dziełem Bożym – przyznaje ks. Sławomir Wasilewski, rektor WSD w Łowiczu – Dzięki tym spotkaniom nie tylko zbliżaliśmy się do Boga, ale i do siebie. Podejmując przeróżne zagadnienia, byłem zbudowany dojrzałością tych młodych ludzi i ich pragnieniem pielęgnowania przyjaźni z Bogiem. Ponieważ zależało nam na wspólnym wzrastaniu, dlatego podczas spotkań rozmawialiśmy m.in. o czystości, o tym, co znaczy być chrześcijaninem, a także o zagrożeniach płynących z wróżbiarstwa, magii i okultyzmu – wyjaśnia ks. Sławomir, który od tego roku przejmuje zadania przewodnika grupy zielonej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL