Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święci i 9 kolorów

Każda z grup udających się na Jasną Górę będzie wędrować z jakimś świętym.

Każda grupa ŁPPM, poza barwą, będzie miała swojego świętego patrona, za wstawiennictwem którego będzie się modliła w intencjach własnych i powierzonych.

I tak, patronem grupy fioletowej będzie św. Jan Paweł II, błękitnej – św. Maksymilian Kolbe, zielonej – św. Wiktoria, brązowej – bł. o. Honorat Koźmiński, pomarańczowej – św. Jan Bosko, białej – św. Faustyna Kowalska, czerwonej – św. Franciszek z Asyżu, cytrynowej – bł. Karolina Kózkówna, biało-żółtej zaś – bł. Męczennicy Kutnowscy.

Wybór patronów nie był przypadkowy. Każdy z nich w jakiś sposób jest związany z terenem, z którego wyruszają pielgrzymi, bądź osoba ta jest na danym terenie obdarzana wyjątkowym kultem. Nieprzypadkowo dla grupy zielonej, obejmującej teren Łowicza i okolic, wybrano św. Wiktorię, patronkę diecezji i miasta, której relikwie spoczywają w katedrze łowickiej. Grupa biała o potrzebne łaski będzie się modliła za wstawiennictwem św. Faustyny, która urodziła się niedaleko Łęczycy. Nie inaczej jest z grupą biało-żółtą, w której pielgrzymują wierni z okolic Kutna. Jej patronami są Męczennicy Kutnowscy. Każda z grup podczas drogi będzie odmawiała litanie do świętych patronów.

W ten sposób niezdecydowani, do której grupy dołączyć, dostają dodatkową wskazówkę – można pójść tam, gdzie patronem jest znany i lubiany święty.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.