GN 43/2020 Archiwum

Grupy XXIV Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej

Pątnicy XXIV ŁPPM na Jasną Górę wyruszą z różnych stron diecezji w 10 grupach.

Wzorem lat ubiegłych 5 sierpnia w drogę wyruszą dwie grupy: Błękitna i Cytrynowa, które całodniową wędrówkę zakończą w Łowiczu, skąd następnego dnia wyruszy cała wspólnota pielgrzymki łowickiej. W tym roku na szlaku pojawi się 10 grup.

Biała od lat zrzeszająca pielgrzymów z Łęczycy i okolic. W tym roku grupę na Jasną Górę poprowadzi ks. Radosław Czarniak, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego.

Biało-żółta, w której wędrują pątnicy z dekanatów kutnowskich i Krośniewic. Przewodnikiem grupy jest ks. Jacek Zieliński.

Błękitna wychodząca z Sochaczewa. Od lat "Błękity" są jedną z liczniejszych grup na trasie ŁPPM. Przewodzi im ks. Łukasz Warzyński.

Brązowa ekipa pochodzi z Rawy Mazowieckiej i okolic. "Czekoladkom", bo tak mówią o sobie pątnicy, w drodze towarzyszy ks. Paweł Olszewski.

Cytrynowa grupa pochodząca z Żychlina pierwszego dnia swojej wędrówki przemierza diecezję z ks. Wiesławem Frelkiem. Dołączając 6 sierpnia do wspólnoty ŁPPM, opiekę nad "Cytrynami" przejmuje ks. Jacek Zieliński.

Czerwona łączy pątników z dekanatów: Żyrardów, Mszczonów, Wiskitki i Radziejowice. W tym roku jej przewodnikiem został ks. Roman Wawrzyniak.

Granatowa to nowa grupa na szlaku ŁPPM. Będą pielgrzymować w niej funkcjonariusze służb mundurowych - policji, straży pożarnej, służby więziennej, straży miejskiej i gminnej, harcerze, a także uczniowie klas mundurowych. Przewodnikiem jest ks. Roman Sękalski.

Fioletowa wspólnota pochodzi ze Skierniewic. Jej przewodnikiem jest ks. Rafał Babicki, który przez 7 lat był głównym przewodnikiem łowickiej pielgrzymki.

Pomarańczowa, zwana "salezjańską pomarańczą", to grupa, która w większości pochodzi z Żyrardowa, jednak zrzesza również przyjaciół św. Jana Bosko z różnych stron Polski. Przewodnikiem grupy jest ks. Wojciech Szabrański SDB.

Zielona pochodzi z serca diecezji - z Łowicza. Na szlaku wyróżniają się ludowymi strojami i łowickimi przyśpiewkami. Przewodnikiem grupy jest ks. Robert Błaszczyk.

Cały czas można dołączyć do wspólnoty ŁPPM, rejestrując się on-line na stronie pielgrzymki lub zapisując się u księży przewodników grup. W trakcie drogi zapisy prowadzone będą w sekretariacie pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL