Łowicki

Błękitni i cytrynowi nocują w Łowiczu

Do Łowicza dotarły już dwie grupy pielgrzymów - błękitna z ziemi sochaczewskiej oraz cytrynowa z dekanatów żychlińskiego i sannickiego.

Tradycyjnie dzień przed oficjalnym rozpoczęciem Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę do Łowicza przybywają pątnicy z grup błękitnej i cytrynowej. Przyszli, oczywiście, pieszo. Także i w tym roku towarzyszyła im spora grupa wiernych, która, odprowadzając ich, choć przez jeden dzień chciała dzielić z nimi trudy pielgrzymowania. Miejsca na nocleg grupie błękitnej udzielili strażacy z PSP w Łowiczu, którzy sąsiadują z Wyższym Seminarium Duchownym. Na boisku do piłki nożnej ustawiono kilkadziesiąt namiotów, obok nich powiewa błękitna flaga - znak rozpoznawczy sochaczewian. Członkowie grupy cytrynowej po Apelu Jasnogórskim zostali podwiezieni na nocleg autobusem na Korabkę, do pobliskiej parafii MB Nieustającej Pomocy.

Daniel Schabek z Sochaczewa pełni na pielgrzymce funkcję bazowego   Daniel Schabek z Sochaczewa pełni na pielgrzymce funkcję bazowego
Marcin Kowalik /GN
Członków grupy cytrynowej na nocleg do pobliskiej parafii na Korabce zawiózł  sprzed seminarium autobus   Członków grupy cytrynowej na nocleg do pobliskiej parafii na Korabce zawiózł sprzed seminarium autobus
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL