Nowy numer 48/2020 Archiwum

Idą z bąblami

Duże, małe, pełne płynu i lekko przysuszone. Białe i fioletowe. Mało kto ich tu nie ma.

Upał sprawia, że medycy ŁPPM mają pełne ręce roboty. W tym roku największą zmorą pielgrzymów jest asfaltówka. Wszystkich, którzy twierdzą, że choroba taka nie istnieje, zapraszamy na szlak łowickiej pielgrzymki. Inną dolegliwością, na którą skarżą się pielgrzymi, są odciski, bąble i otarcia. Na tym jednak nie koniec. Co jakiś czas wpływ na smutną minę jednego czy drugiego pielgrzyma mają krwotoki z nosa, zasłabnięcia czy dolegliwości żołądkowe. Sprawna służba medyczna szybko rozprawia się z wyzwaniami.

– Słysząc, jaka pogoda nas czeka, bałam się, że będziemy mieli wiele poważnych kłopotów zdrowotnych – mówi siostra Zuzia, lekarka. – Mimo upału, nie możemy narzekać. Pielgrzymi przygotowani są do marszu jakby szli na wojnę. Są zdyscyplinowani. Każdy nosi nakrycie głowy, smarują się kremami z filtrem. Dajemy radę. W domu takie temperatury pewnie byśmy dużo gorzej znosili. Tu, na pielgrzymim szlaku, Bóg mimo wszystko roztacza nad nami parasol ochronny – mówi dr Zuzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Więcej o pielgrzymce

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL